Zabytkowa Florencja

Decydując się na poznanie kultury śródziemnomorskiej, obowiązkowym miejscem, które powinniśmy odwiedzić jest Florencja.

Jest to piękne miasto, usytuowane w środkowych Włoszech, u podnóża pasma górskiego, którym są Apeniny. Odwiedzając to piękne miasto, powinniśmy skupić się odwiedzeniu jak największej ilości zabytków, które świadczą o bogatej historii miasta.

Zabytki we Florencji są bardzo zróżnicowane. Co warto zobaczyć we Florencji pokazuje nam przewodnik po Florencji, możemy znaleźć tam również polskie akcenty. Przykładem może być nagrobek córki Izabeli Czartoryskiej. Co więcej w kościele San Marco, można znaleźć grób Stanisława Poniatowskiego,bratanka ostatniego króla Polski. Przewodnik po Florencji czyni również obowiązkowym punktem każdej wycieczki relikwie świętego Kazimierza, syna Kazimierza Jagiellończyka. Zabytki we Florencji nie ograniczają się jednak tylko i wyłącznie do polskich akcentów. Można zwiedzić przepiękne pałace, w których swoje siedziby mieli włoscy książęta. Piękna kultura śródziemnomorska jest tutaj idealnie zauważalna i możemy zaobserwować, jak zmieniała się przez wieki.

Florencja jest włoskim miastem, które co roku przyjmuje miliony turystów. Dzieje się tak ze względu na fakt, że jest to jedno z najbardziej historycznych miast. Nie uległo zniszczeniu podczas II Wojny Światowej, dlatego większość zabytków możemy oglądać w stanie oryginalnym, nienaruszonym. Miasto posiada również bardzo dobra komunikację miejską, dlatego zwiedzanie nie powinno stanowić żadnego problemu. Łatwo jest dotrzeć w rejony muzeów, zabytkowych placów oraz kościołów, czy pałaców. Jest to miasto idealne dla osób pasjonujących się historią, bądź też po prostu amatorów piękna. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w dobry Przewodnik po Florencji i możemy odkrywać jej wspaniałą historię i najpiękniejsze zakamarki.