Piękna Lizbona

Lizbona i Portugalia w ogóle staje się coraz bardziej popularną wakacyjną destynacją, zresztą całkiem zasłużenie.

Ciepły, przyjemny klimat; niskie ceny i piękne krajobrazy  – wszystko to znajdziemy w tym pięknym kraju. Dodatkowym atutem jest to, że na lizbońskie lotnisko można dotrzeć z polskimi tanimi liniami, np. Ryanairem.
Wyjątkowo dużo ma do zaoferowania stolica – Lizbona, która położona jest nad rzeką Tag. Jest jednocześnie stolicą kulturalną, ekonomiczną i polityczną kraju, dlatego na pewno nie można tam narzekać  na nudę, a każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie.
Zwiedzanie Lizbony jest najprzyjemniejsze jesienią lub wiosną, kiedy temperatury nie są jeszcze tak wysokie jak w miesiącach wakacyjnych, a wieczorem wieje przyjemny chłodniejszy wiatr. Zwiedzanie Lizbony latem też może być bardzo przyjemne, ale trzeba będzie częściej chować się w cieniu budynków, żeby chociaż na chwilę odpocząć od słońca. A ogromnych zabytków, w których można się schronić przed upałem jest w Lizbonie wiele.
Co warto zobaczyć w Lizbonie i jakie zabytki są tam warte uwagi znajdziesz na stronie www.wyjazdy-zagraniczne.pl ? Warto tam zajrzeć aby czegoś nie przeoczyć np. wieżę Belem (Torre de Belem), która jest jedną z najciekawszych pod względem architektonicznym budowli w Portugalii. Jeśli kondycja na to pozwoli, warto wspiąć się schodami na szczyt wieży na taras widokowy, z którego rozpościera się piękna panorama stolicy Portugalii. Po tej wyciecze warto skosztować ciasteczek pasteis de belem, których tradycja wypiekania sięga do pierwszej połowy XIX wieku.
Kolejnym budynkiem, który warto zobaczyć w Lizbonie to katedra Se, której dwie potężne wieże spoglądają na miasto. Warto też przejechać się słynnym żółto – pomarańczowym tramwajem, który zdobi wiele lizbońskich pocztówek.
Jeśli podróżujemy z dziećmi, warto również zajrzeć do Oceanarium, albo wybrać się na piknik do jednego z parków i po prostu niespiesznie przyjemnie spędzić dzień.