Albumy

W czasach, gdy zdjęcia wykonuje się smartfonem lub aparatem cyfrowym, a przegląda je na komputerze czy tablecie, mało kto wykonuje jeszcze papierowe odbitki. Dlaczego? Może to wynikać z faktu, że dzięki ogromnym pojemnościom kart pamięci w telefonach i aparatach możemy robić niezliczone ilości zdjęć. Z jednej strony jest to spore ułatwienie – nie musimy bowiem przejmować się, czy ujęcie będzie dobre i długo przymierzać się do wykonania jednego zdjęcia. Z drugiej strony, produkuje się masę fotografii, z których pewnie tylko niewielka ilość rzeczywiście jest wartościowa. Mało komu chce się uważnie przeglądać setki zdjęć z wakacji po to, aby wybrać kilkanaście perełek do wywołania.

Wciąż jednak są osoby, dla których tradycyjne albumy fotograficzne https://www.szablony.in/album-na-zdjecia/ stanowią wspaniałą pamiątkę. Przeglądanie zdjęć, umieszczonych w takich albumach jest dla nich znacznie przyjemniejsze, niż klikanie kolejnych slajdów na ekranie. Dodatkowo można tam poumieszczać podpisy do zdjęć, własnoręcznie opatrzone dowolnym komentarzem. Miło jest wrócić do wakacyjnych wspomnień, siedząc w zimowy wieczór z otwartym albumem na kolanach. Ponadto można go pokazać rodzinie czy znajomym – znajdują się tam bowiem tylko dobre, wartościowe zdjęcia.

Inną opcją, będącą czymś pomiędzy tradycyjnym albumem a folderem ze zdjęciami na komputerze, są fotoksiążki. Tutaj fotografie są wydrukowane na kolejnych stronicach. Mogą to być pojedyncze zdjęcia na stronie czy też ciekawe kompozycje kilku zdjęć obok siebie. Nie mamy tutaj pojedynczych fotek, wkładanych za foliowe koszulki czy wklejanych na strony, lecz kolorowe strony z już wydrukowanymi fotografiami. Format ten jest często wybierany przez pary, które miały na swoim weselu profesjonalnego fotografa. Wówczas fotoksiążka uwiecznia ich ślub i wesele albo plenerową sesję zdjęciową.

Fotoalbumy mogą być również ciekawym i oryginalnym prezentem. Może warto zebrać zdjęcia z dzieciństwa oraz obecne fotografie i podarować prezent w formie fotoksiążki mamie czy tacie na urodziny? A może chłopakowi czy dziewczynie wręczyć z okazji kolejnej rocznicy związku album, uwieczniający fotografie ze wspólnie spędzonych wakacji, wyjazdów i randek? Będzie to także świetna pamiątka dla małżonków, którzy po latach pokażą wspólne zdjęcia dzieciom. Jak widać, pomysłów w tej dziedzinie jest sporo.

Tags:

Dodaj komentarz